Hatay sohbet

Hatay sohbet

Hatay

Hatay sohbet odaları.

Medeniyetler şehri olan ve yemekleri, bayanları ve künefesi ile meşhur olan kent samimi insanlarla doludur. Toplam 16 medeniyetten insanlar mevcuttur. Hepsi bir arada kardeşçe yaşamıştır. Yaşamaya devam etmekteler. Medeni insanlarla doludur. Tarihi eserleri ve zamanında Fransızların işgali altındaydı. Döneminde Mustafa Kemal Atatürk şehri Fransızlardan almış ve Türk topraklarına dahil etmiştir.

Hatay Sohbet odaları

Yaklaşık 3 milyon nüfusu olan kentin 15 tane ilçesi vardır. Merkezi Antakya olmak üzere en kalabalık ilçesi İskenderun olarak bilinir. İlçeleri ; Defne, Dörtyol, Samandağ, Kırıkhan, Reyhanlı, Arsuz, Altınözü, Hassa, Payas, Erzin, Yayladağı, Belen ve Kumlu’dur. Bu ilçelerden genellikle Hatay Sohbet Odalarına giriş yapılmaktadır.

Değişik Yemekleri ;

Türkiye’de sadece nadir restoranlarında bulunan HATAY YEMEKLERİ ve TATLILARI ile çok ünlüdür. Ayrıca baharat çeşitleri ile birçok meze yapılmaktadır. Tatlı türleri ve yemekler dahil olmak üzere birçok seçenek bulunmaktadır.

Ihrise ( kazanda yapılan bir yemek türüdür ).

Babagannuc ( Tencere yemeğidir ).

Tepsi kebabı ( Tepside fırında yapılan et yemeğidir ).

Kağıt kebabı ( kağıt üzerinde fırında pişirilen et yemeğidir ).

İçli köfte Oruk diye de bilinir. ( Haşlaması ve kızartması yapılır ).

öcce ( yeşillik malzemelerinden yapılan bir meze türüdür )

Tepsi oruğu ( tepside yapılan oruktur ).

Aşur ( Etli dövme ).

Kabak borani ( kabak ve etten yapılan tencere yemeği ).

Yemekler, Tatlılar, Salatalar ve mezeler ;

Lepeç, Keşşir pilavı, kıbbıl nane, zahter salatası, zeytin salatası, zeytinyağlı dolmalar, sarma, kabak dolması, biber dolması, domates dolması, patlıcan dolması, patates dolması, patatesli köfte, katıklı ekmek, şeyh mualla, analı kızlı, Belen tava, kaytaz böreği, Ispanaklı borani, ıftayer ( ıspanaklı börek ) çökelek salatası, etli kömbe, Dağbul ( fellah köftesi ), Imteble, Şişperek, kısır, biberli ekmek, Bulgurlu ekmek köftesi, kekik salatası, Erik kebabı, saç kavurma, humus, Lebni çorbası, hatay usulu kelle paça, sürke, bulgurlu patates köftesi, hatay tava, şehil mığşe, tavuklu dövme, sac oruğu, cevizli biber, sürke salatası, kömbe, künefe, kabak tatlısı, küncülü helva, çalpak pekmezi ve daha bilmediğimiz bir çok yemek, meze, salata ve tatlıları bulunuyor. Lezzet diyarı HATAY.

Hatay Sohbet odalarına giriş yapmak için BURAYA TIKLAYIN

Mobil Uygulamamızı indirmek için BURAYA TIKLAYIN

mIRC Programı üzerinden giriş yapmak için BURAYA TIKLAYIN

 


Yazar: Yonetim

Yayınlanma Tarihi: 30-01-2022

Kategori: Sohbet, Sohbet Odaları

Görüntüleme: 431 Defa

Bir cevap bırakın.