Malatya Sohbet

Malatya Sohbet

Malatya

Malatya sohbet odalarından bahsetmeden önce biraz Malatya’yı tanıyalım. Türkiye’nin Doğu Anadolu bölgesinde bulunan Malatya İli kültürel açıdan çok zengindir. Kayısı Kent diye de anılan Malatya adından da anlaşılacağı üzere kayısısı ile meşhur olan bir ildir. yüzölçümü 12.313 km² olan ve yaklaşık olarak 800 bin nüfusa sahip olan Malatya’nın her geçen gün nüfusu hızla artmaktadır. Mişmiş park, Sümer park gibi bir çok park da mevcuttur. Mimari açıdan da zengin olan Malatya’da birçok cami ve kervansaraya rastlamak mümkündür. Malatya gerek esnafların sıcakkanlılığı gerek komşuların yardımseverliği açısından birçok insanı kendisine çeken bir şehirdir. Bu nedenle Malatya Sohbet odalarında sıcakkanlı insanlarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca Malatya’nın Darende ilçesinde bulunan Tohma Çayı isimli yüzme havuzu dağların arasında gibi duran doğal görünümü ve her mevsimde 22 santigrat derece olmasıyla her yıl çoğu turistin ilgi odağı olmaktadır. Belediye otobüsleri ile de ilin her köşesine gidebilmek mümkündür bu yüzden ulaşım açısından da çok rahat bir ildir.

 

Malatya Sohbet İlçeleri

Akçadağ, Arapgir, Arguvan, Battalgazi, Darende, Doğanşehir, Doğanyol, Hekimhan, Kale, Kuluncak, Pütürge, Yazıhan ve Yeşilyurt. Bu ilçelerin çoğunda birçok mimari yapıya rastlayabilirsiniz. Bu ilçeler için malatya sohbet odalarımıza göz atalım

 

Malatya Odaları

Akçadağ Sohbet Odaları

Arapgir Sohbet Odaları

Arguvan Sohbet Odaları

Battalgazi Sohbet Odaları

Darende Sohbet Odaları

Doğanşehir Sohbet Odaları

Doğanyol Sohbet Odaları

Hekimhan Sohbet Odaları

Kale Sohbet Odaları

Kuluncak Sohbet Odaları

Pütürge Sohbet Odaları

Yazıhan Sohbet Odaları

Yeşilyurt Sohbet Odaları

 

Malatya Sohbet Odaları

Malatya’nın sıcakkanlı insanlarının bir arada toplanıp sohbet edebilmeleri için Malatya Sohbet Odalarını açtık. Malatya’da bulunan veya bulunmayan herkesin bir araya gelip birbirleriyle tanışmak ve bol bol konuşabilmeleri için kullanabilecekleri sohbet odalarında canlı bir şekilde sohbet edebilirsiniz ve eğlenebilirsiniz.

 

 

Malatya’nın Yöresel Yemekleri

Biraz da Malatya’nın yöresel yemeklerinden bahsedelim: Sulu köfte (gırık), Malatya kömbesi, pirpirim çorbası, kayısı tatlısı, bulgurlu köfte (banık), lahana köftesi, Kara çorba, İçli köfte, kayısılı kavurma, kiraz yaprağı, patlıcanlı köfte, yumurtalı kebap köftesi, Malatya sıkma köftesi birçok yöresel yemeğe sahiptir.

 

 

 


Yazar: Yonetim

Yayınlanma Tarihi: 24-01-2022

Kategori: Genel, Sohbet, Sohbet Odaları

Görüntüleme: 478 Defa

Bir cevap bırakın.